KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 14377134
nr 1437 7134
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Blyerts, "Stettin, Tyskland". Signerad, daterad 1901. Bildmått: 14x12, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 december 2021
kl 20:43:37
11/12 06:26:13
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman